October 19, 2021, 4:23 pm

Пoчинa Владо Змејковски – еден oд ocнoвaчитe нa ВМPO-ДПМHE и бopeц зa НEЗAВИCНA и caмocтojнa Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Почина Владо Змејковски, еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ и борец за независна и самостојна Македонија.

Во продолжение објавата на Фејсбук:

Не можам да поверувам.

Немам зборови мислев дека сум јак човек но ова ме скрши војводо мој Лисички со јака болка и солзи во очите денс добив телефон дека си починал а не се поздравивме.

Толку многу те сакав и почитував.

Ми беше идеал и насока.

Ме учеше да бидам поштен

Ме учеше да ја сакам Македонија

Ми беше повише од даскал а те сакав како Татко

Денес е црн ден за Лисиче И ВМРО

ПОЧИВАЈ ВО МИР НО ЗНАЈ КЕ БИДЕШ СЕКОГАШ ШРЕД МЕНЕ И НИКОГАШ НЕМА ДА ЈА ИЗНЕВЕРАМ ИДЕЛОГИЈАТА НАША Владе Владе Владе.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Еврокомесарот Вархеји против одвојување на Македонија и Албанија

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изјави дека работи до декември да се одржи првата Меѓувладина конференција со Македонија заедно...

More Articles Like This