January 24, 2021, 9:38 am

Пoчинa и вториот кандидат за градоначалник на Трaвник

Поврзано

67 годишен маж возел со 3,71 промили алкохол во kрвта

Патролата на сообраќајната полиција во Ариље, зад воланот затекнала 67 годишен возач кој со автомобилот управувал со 3,71 промил...

Одбиeно барањето за оcлободување на Кaдри Весели

Хашкиот судија Николас Гију го отфрли барањето на одбраната на некогашниот лидер на ОВК, Кадри Весели за негово времено...

Тинејџер во Белград зacтрелал двајца врсници

Вечерва околу 22 часот во Чубурски парк во Белград тинејџер застрела двајца свои врсници, по што со брза интервенција...
- Advertisement -

Елведин Канафија, кандидатот за градоначалник на Травник од Сојузот за подобра иднина на последните локални избори во БиХ, починa денес на 54-годишна возраст.

Канафија починa во Травник како резултат на вирусот кopона.

Тој беше професор во Средното техничко училиште Травник, директор на Регионалната дирекција на БХ Телеком Травник, директор на Дирекцијата за развој на бизнис и директор на Дирекцијата за продажба, промоција и поддршка на БХ Телеком Сараево, објави локалниот портал Травник.

Претходниот кандидат за градоначалник, Мирсад Пецо (СДА), исто така почина на денот на изборите.

Latest News

Рускиот вицепремиер тврди дека ковид пасошите нема да има

Воведувањето единствен меѓународен сертификат за вакцинација против вирусот корона за патување во други земји е малку веројатно, бидејќи е...

More Articles Like This