Пoчинa познатиот рaпер ДМХ

Поврзано

Пандемијата го одложи јубилејниот 20 OFFest

Годинашното јубилејно 20-то издание на OFFest нема да се одржи во планираните термини од 2 до 6 јуни годинава. Како...

(Видео) Почина човекот меме – човекот кој го насмеа целиот свет

Човекот кој, веројатно, секој што користи социјални мрежи, го видел барем еднаш - Хуан Хоја Борја почина на 65-годишна...

(Видео) Катарина Ивановска проговори за врската со Перо Антиќ: „Среќни сме заедно“

Моделот Катарина Ивановска ја призна врска со некогашната НБА ѕвезда, а сега претседател на кошаркарската федерација на Македонија, Перо...
- Advertisement -

ДМХ, хип хоп изведувачот со засипнат глас познат по хитовите “Ruff Ryders’ Anthem” and “Party Up (Up in Here)” почина на 50 годишна возраст.

ДМХ почина од инфаркт во болница во Нјујорк каде беше хопитализиран на 12 април. Раперот, чие вистинско име е Ерл Симонс, се бореше со зависноста од дрога уште од тинејџерските години. Неговиот адвокат, Мареј Ричман, претходно изјави дека не може да ги потврди шпекулациите за предозирање.

Latest News

Дoaѓa мoќeн acтpo пepиoд зa пapи и љyбoв: Oвиe тpи знaци ги oчeкyвa гoлeмa cpeќa зa вpeмe нa млaдaтa Мeceчинa

На 11-ти  мај не очекува млада Месечина во вредниот и амбициозен знак на Бик – оваа енергија не охрабрува...

More Articles Like This