October 27, 2021, 9:12 pm

Пoчинa тyриcткa во Цpна Гoра: Пaднaла од кaрпa дoдекa се фoтoграфиpала на Свeти Стeфан

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Романска туристка почина денеска кога паднала од карпа додека се обидувала да се фотографира во хотелскиот комплекс Свети Стефан.

64 годишната жена покажувала знаци на живот кога членовите на Службата за заштита и спасување ја извлекле од бездната, но таа починала на пат кон болница.

Вишиот државен обвинител од Подгорица нареди обдукција на телото на жртвата.

Latest News

Ахмети побара поддршка за Бејта и од турската заедница во Гостивар

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вечерва ја побара поддршката од турската заедница за нивниот кандидат за градоначалник на општина...

More Articles Like This