(Фото) Пoчнa бугapcката пpoпаганда во Maкедонија: Eмитyвaњeто на БHT зaпoчна со бугapcки „кoмитcки“ филм, нa дeнoт нa Caн Cтeфaнcka Бугapиja

Поврзано

Bpaбoтeни вo cпopтcки oблoжyвaлници: „Издpжyвaмe фaмилии, плaќaмe кpeдити и бapaмe caмo дa paбoтимe“

Вработените во спортски обложувалници денес одржаа прес-конференција пред Владата на Македонија, на која ги изнесоа своите ставови во врска...

Oфициjaлнo: Bлaдaтa дoнece oдлyкa – пoлицcки oд пoлнoќ дo 4 чacoт, ќe paбoтaт и тepeтaнитe

По препорака на Главниот кризен штаб, Владата денеска одлучи полициски час да има само четири часа во едно деноноќие,...

(Видео) Заев: Евpoпcкитe лидepи дoбpo ja paзбиpaaт нaшaтa пopaкa – Македонскиот идeнтитeт нe e зa пpeгoвopи и никoгaш нeмa дa бидe зa пpeгoвopи

Оваа недела сме во интензивна европска работна агенда на релација Скопје – Брисел – Мадрид – Атина. Денес Ви...
- Advertisement -

На денот за бугарскиот национален празник „Ден на ослободувањето на Бугарија“, во Македонија на кабловскиот оператор на Телеком започна да се емитува БНТ4 – Бугарската национална телевизија.

При првото пуштање во Македонија баш за националниот празник на Бугарија на бугарската национална телевизија можеше да се забележат комитски филмови.

-Емитувањето на Бугарската национална телевизија во Македонија започна на денот на Сан стефанска Бугарија во која Македонија била окупирана од Бугарија. Има ли поголема симболика ова во период кога Бугарија бара да се откажеме од историјата и јазикот?

Latest News

Извecтyвaњe oд ЈСП: Hoв вoзeн peд пoчнyвajќи oд yтpe – eвe штo тpeбa дa знaeтe

ЈСП информира дека од утре, среда (12.05.2021 година), јавниот превоз ќе сообраќа без временски ограничувања, а билетарниците и центрите...

More Articles Like This