Пocкaпyвaњeтo нa цeнaтa нa дизeлoт зa 4 дeнapи – Удap нa Заев зa нajcиpoмaшнитe

Поврзано

- Advertisement -

Заев трајно ќе ја покачи цената на дизелот за 4 денари, за да покрие долгови и да има за тендери. Ребалансот на буџетот кој го предлага Заев предвидува воведување на нов данок, надомест за дизел горивата во висина од 4 денари.

Со ова Заев сака за половина година да собере 27 милиони евра од џебот на народот во буџетот, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

– Заев воведува нови давачки затоа што го испразни буџетот преку скапи набавки и плаќање и повеќе од двојно на тендери. Ова е удар врз земјоделците, врз транспортерите и врз сите граѓани кои возат автомобили кои користат дизел. Заев го соголи народот, сега сака и последниот денар да му го земе. Секаде во светот има помош од владите поради кризата, само кај нас со Заев имаме нови даноци и нови проблеми. 4 години Заев, 4 години украден живот. Доста е, велат од партијата.

Latest News

Шeфoт вo ЕМА oбjacнyвa: Bakцинaтa нa „AcтpaЗeнeка“ e дoбpa зa cитe, нe мe цитиpaa дoбрo

Еден од шефовите на Европската агенција за лекови (ЕМА), Марко Кавалери истакна дека вакцината на АстраЗенека има далеку поголма...

More Articles Like This