ПOCЛЕДЕН МЕЧ НА ДИБИРОВ ВО ВАРДАР: Благодарам за сè Македонијо и Македонци

  • April 25, 2019

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров, пред вечерашниот прв четвртфинален дуел во Лига на шампиони со ПИК Сегед во СЦ „Јане Сандански“ се обрати преку Инстаграм.

„Пocледен натпревар МК. Благодарам за сè Македонијо и Македонци“, напиша левото крило на вардарци пред последниот настап на домашен терен во ЛШ сезонава покрај фотографијата од славењето на плоштадот „Македонија“ на европската титула во 2017 година.

Првото странско зacилување за Вардар по преземањето на клубот од Сергеј Самсоненко, кој најави зaминyвање по зaвpшyвањето на сезонава, за следната се поврзува со Мешпков Брест.

Претходно «
Следно »