October 27, 2021, 9:42 pm

Пpивeден жител од Куманово на ГП Тaбaновце – при извpшeн пpeтpec кaj нeгo бил пpoнajдeн kokaин и лaжeн ПЦP тecт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 21.09.2021 во 18.45 часот во СВР Куманово бил приведен О.Џ.(27) од Куманово. При контрола, извршена од полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР, на граничниот премин Табановце, кај него бил пронајден кокаин.

Исто така, било утврдено дека при пасошка контрола приложил фалсификуван негативен ПЦР тест.

По целосно документирање на случајот против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Latest News

Арсовска од Сарај: Скопје повторно ќе биде град на соживот

Скопје повторно ќе биде град на соживот, соработка и солидарност. Ќе биде град во кој ќе нема заборавени населби...

More Articles Like This