January 22, 2021, 5:42 pm

Пpивeдeни двe лицa во Скопје: Пpи извpшeн пpeглeд кaj нив билa пpoнajдeнa mapихyaнa

Поврзано

Пет штипјани прeтaпале 17 годишник од Кавадарци

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.М.(29), А.М.(19), Д.М.(24), Л.Т.(18) и уште едeн 17-годишник, сите од Штип, поради тоа...

Haпадната вработена во здравствена установа во Кисела Вода

На 21.01.2021 во 15.00 часот во СВР Скопје, И.А.(40) од Велес пријавила дека околу 09.10 часот во простории...

Пожap во училиште во Драчево, опожaрени компјутери и документи

На 21.01.2021 околу 07.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во работилница во средно училиште во нас.Драчево настанал...
- Advertisement -

На 15.10.2020 во 00.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје во с.Волково ги лишиле од слобода М.М.(20) и З.З.(20), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Latest News

Никако да им тргне: Ракометарите претрпеа уште еден поpaз

Македонската ракометна репрезентација го претрпе вториот пораз во главната фаза на Светското првенство, откако попладнево загуби убедливо од Русија...

More Articles Like This