Пpивeдeни двe лицa вo ресенско – пpи пpeглeд вo нивнoтo вoзилo бил пpoнajдeн и oдзeмeн хepoин

Поврзано

- Advertisement -

На 09.06.2021 во 21.40 часот на патот Битола-Ресен, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола и од Полициско одделение за БПС од ОВР Ресен ги лишиле од слобода С.Ф.(39) од Скопје, со живеалиште во Ресен и Ш.А.(54) од Ресен.

При преглед во патничко возило „опел”, управувано од С.Ф, а сопатничка била Ш.А. бил пронајден и одземен хероин.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Скопје: Boзaч и двajцa coпaтници пoвpeдeни вo нecpeќaтa

На 13.06.2021 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лазар Личеновски" во Скопје, патничко возило „форд...

More Articles Like This