Пpивeдeни двe лицa oд Струга: Пpи пpeтpec вo нивнoтo вoзилo бил пpoнajдeн kokaин

Поврзано

- Advertisement -

На 10.06.2021 во 22.30 часот во населба Плитишта во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга ги лишиле од слобода И.Р.(26) и Ј.К.(26), двајцата од Струга.

При преглед во патничко возило „ауди” со струшки регистарски ознаки, во кое биле двајцата, бил пронајден и одземен кокаин.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...

More Articles Like This