October 24, 2021, 6:38 am

Пpивeдeни нeкoлку мaлoлeтници oд тетовско – физички нaпaднaлe друг малолeтник, eдeн oд нив кopиcтeл и мeтaлен пpeдмeт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера (26 септември) околу 21.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово привеле двајца малолетници од тетовското село Копанце на возраст од 14 и 16 години, затоа што околу 17 часот со уште неколку други малолетници физички нападнале малолетник од Копанце, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

При тоа, еден од напаѓачите, според пријавеното, користел и метален предмет.

СВР Тетово презема мерки за расчистување и документирање на случајот.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This