October 21, 2021, 12:21 am

Пpивeдeни тpи лицa нa aвтoпaтoт Скопје-Тетово: Пpи извpшeн пpeтpec кaj нив билa пpoнajдeнa mapихyaнa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 24.08.2021 во 18.50 часот на автопатот Скопје-Тетово, во близина на наплатна рампа с.Глумово, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Д.Х.(21), К.Х.(23), двајцата од Тетово и Х.Е.(36) од с.Мала Речица, тетовско, затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This