October 24, 2021, 3:37 am

Пpивeдeн дилep oд Глумово – пoлициjaтa вo нeгoвиoт дoм имaлa штo дa пpoнajдe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 09.09.2021 во 18.20 во с.Глумово, скопско од полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, по претходно добиени информации и издадена судска наредба, е лишен од слобода М.П.(30) од Скопје.

При извршен претрес врз него, во неговиот дом и викенд куќа пронајдени се марихуана, метамфетамин и дигитална вага.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопштија од МВР.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This