October 21, 2021, 1:07 pm

Пpивeдeн дилep oд Скопје пo pacпишaнa цeнтpaлнa пoтepницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 27.09.2021 во 17.20 часот во с.Ајватовци, скопско, полициски службеници од Оперативен тим Потраги од ЕВР Кисела Вода го лишиле од слобода З.Ч.(46) од Скопје.

За него била распишана централна потерница, поради сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”, по член 215 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка. 

Latest News

(Фото) За мoдepнo Скопје: Со 250 нoви eкo aвтoбycи дo пoдoбap гpaдcки пpeвoз, пopaчa Арcoвскa

Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките...

More Articles Like This