October 27, 2021, 4:54 am

Пpивeдeн дилep oд Тетово: Пpи извpшeн пpeтpec вo нeгoвиoт дoм билa пpoнajдeнa дpoгa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 30.06.2021 околу 07.40 часот од страна на полициски службеници од Отсекот за криминалистичка полиција при Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје Тетово лишен е од слобода Д.М.(26) од Тетово, поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”.

Имено, при претрес во дом и други простории кај Д.М. во Тетово, на ул.„Ленин”, извршен со судска наредба, полициски службеници пронашле и одзеле марихуана.

Д.М. бил приведен во полициска станица и по комплетно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This