Пpивeдeн зaтвopeник кoj из6eгaл oд зaтвopoт вo Струга

Поврзано

Жена тешко повpeдeна при извршyвање на работните обврски, итно пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

Вчера во 13.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди...

Cилyвaнa девојка откако татко и ја омажил пpoтив нeјзина согласност

На 21.04.2021 во 16.00 часот полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Р.М.(26) и И.М.(46), постапувајќи по...

МBP со дeтали за бегcтвото oд пpeд Kpивичен, го фатиле кај Камени мост

Денеска (22.04.2021) од страна на полициски службеници од СВР Скопје – Единицата за прв одговор и интервенција, кај Камен...
- Advertisement -

Затвореник, кој во саботата избегал од Струшкиот затвор, приведен е синоќа на плоштадот во Охрид, соопшти СВР Охрид.

-На плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид, синоќа во 19:00 часот, приведен и од слобода е лишен А.К.(46) од Охрид, изјави портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Лицето, додаде тој, е спроведено во Казнено – поправната установа Затвор- Струга, од каде избегал на 20 февруари во 23 часот.

Latest News

Мизрахи: СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон" на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи...

More Articles Like This