Пpивeдeн тypcки дpжaвjaнин вo Карпош: Бил бapaн co пoтepницa зa y6иcтвo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Карпош приведоа државјанин од Турција кој се барал со меѓународна потерница.

На 05.05.2021 во 17 часот од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош бил лишен од слобода З.С.(47) од Р.Турција со престојувалиште во Скопје, кој се барал по меѓународна потерница за сторено крвично дело „убиство“.

Тој бил задржан во Полициската станица Карпош за понатамошна постапка.

Latest News

ОН бара ригopoзна и ефикасна истpага за cмртта на белорускиот активист

Обединетите нации денеска ги повикаа украинските власти да спроведат непристрасна и ефикасна истрага за смртта на 26-годишниот белоруски активист...

More Articles Like This