December 8, 2021, 4:40 am

Пpивeдeн штипjaнeц зa издpжyвaњe нa зaтвopcкa kaзнa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 30.09.2021 во 16.00 часот во близина на скопскиот Градски стадион на подрачјето на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода Р.Д.(41) од Штип. 

Тој се барал врз основа на судска наредба од Основен суд Штип за издржување казна затвор од две години.

Лицето е предадено на полициски службеници за понатамошна постапка по што ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This