Пpивeдeн 25-годишен скопјанец бapaн co пoтepницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 29.10.2020 во 18:20 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна соработка-Отсек за потрага во населба Триангла го привеле Г.К. (25) од Скопје по кој била распишана потерница во врска со чл.236 ст.1 од КЗ на РСМ, за издржување на казна затвор од две години.

Лицето ќе биде спроведено во каанено поправна установа.

Latest News

Царовска: Ниe имaмe oбвpcкa дa им cлyжимe нa гpaѓaнитe штo нe избpaa

Ние имаме обврска да им служиме на граѓаните што не избраа, секој ден подобро и затоа во сите сектори...

More Articles Like This