Пpивeдeн 26-гoдишeн тeтoвчaнeц кoj зa вpeмe нa пoлициcкиoт чac пpeдизвикaл ekcплoзиja

Поврзано

(Фото) Cтpaшнa cooбpaќaјнa нecpeќa нa aвтoпaтoт Штип-Скопје – ова ce дeтaлитe

Страшна сообраќајна несреќа се случила на автопатот Штип-Скопје, пред селото Коњари, објави „Слободен печат“. Очевидци на несреќата, кои испратиле фотографии, велат...

Пpивeдeнa жeнa вo Карпош – агpecивнo ce oднecyвaлa кoн пoлицajци

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници лишиле од слобода една жена бидејќи се однесувала агресивно кон нив додека...

Пoлициjaтa co пoлни paцe paбoтa: Peгиcтрирани повеќе тeпaчки и нaпaди нa тepитopиja нa Македонија – ова се деталите

На 07.05.2021 во 21.30 часот било пријавено дека во с.Љубанци, скопско, по претходно меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред...
- Advertisement -

Полицајци вчера околу 23 часот фатиле 26-годишник во Тетово откако со импровизирана направа предизвикал експлозија. Тој е задржан во полициската станица Тетово и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му бидат изготвени неколку соодветни поднесоци.

– Вчера вечер околку 23 часот, на улица „146″ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 26-годишниот тетовчанец Р.М, кој претходно со импровизирана направа шише со запалива течност предизвикал експлозија, ставајќи ја направата на ограден sид, а потоа се обидел да избега.

Младиот тетовчанец е евидентиран како случај на непочитување на забраната за движење и ќе се соочи со кривична пријава согласно член 206 од кривичниот законик. Воедно поради причинувањето на експлозија ќе биде пријавен и за предизвикување на општа опасност.

Latest News

Taжнa вecт: Пoчинa Кирил Псалтиров, дoajeн на мaкедонското глyмиштe

Денес на 08.05.2021 после долго и тешко боледување, во Скопје, почина Кирил Псалтиров доајен на македонското глумиште. Тој беше еден...

More Articles Like This