December 9, 2021, 8:28 am

Пpивeдeн kpaдeц вo Гocтивар ocoмничeн зa пoвeќe kpaжби нa гocтивapcкoтo пoдpaчje

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 20.10.2021 околу 23.30 часот, полициски службеници на СВР Tетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Ф.И.(31) од гостиварски Вруток, поради сомнение дека сторил повеќе кражби и тешки кражби на гостиварското подрачје, меѓу кои и вчерапријавена кражба на патничко возило „ауди А3″, со гостиварски регистарски ознаки, сопственост на К.П.(26) од Гостивар, кое било паркирано на улица „Гоце Делчев” во Гостивар.

Подоцна, возилото било пронајдено на ул.„Никола Парапунов” во Гостивар, додека кај Ф.И. биле пронајдени и одземени повеќе предмети кои се наоѓале во возилото.

Ф.И. бил задржан во Полициската станица Гостивар и по комплетно расчистување и документирање на случајот, против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Latest News

Цената на струјата ќе се зголеми од 1 јануари – надлежните не очекуваат покачување повеќе од 10 проценти…

Цената на електричната енергија нема да се зголеми повеќе од 10 проценти, уверуваат надлежните министри. Според нив, понудата што...

More Articles Like This