Пpивeдeн kpaдeц вo Скопје: Сpeд бeл дeн oгpaбил жeнa

Поврзано

Eднo лицe пoчинa вo тeшkaтa coобpaќajнa нecpeќa нa автопатот Штип-Скопје

Тешка сообраќајната несреќа се случи попладнево на автопатот Штип - Скопје, пред селото Коњари. Станува збор за превртено возило на...

Мајка пpиjaвилa вo пoлициja – oд дoмoт ce oддaлeчил нejзиниoт cин

Во текот на вчерашниот ден мајка од Куманово пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син. Во СВР Куманово С.С.(55)...

(Фото) Cтpaшнa cooбpaќaјнa нecpeќa нa aвтoпaтoт Штип-Скопје – ова ce дeтaлитe

Страшна сообраќајна несреќа се случила на автопатот Штип-Скопје, пред селото Коњари, објави „Слободен печат“. Очевидци на несреќата, кои испратиле фотографии, велат...
- Advertisement -

Крадец од Скопје на возраст од 31 година, денеска во 11 часот е приведен, кратко време откако било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје украл паричник од Д.Т.

Од МВР соопштија дека парите се пронајдени и ќе и бидат вратени на оштетената.

Против Ф.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Eднo лицe пoчинa вo тeшkaтa coобpaќajнa нecpeќa нa автопатот Штип-Скопје

Тешка сообраќајната несреќа се случи попладнево на автопатот Штип - Скопје, пред селото Коњари. Станува збор за превртено возило на...

More Articles Like This