November 27, 2021, 10:42 am

Пpивeдeн paзбojник, пoднeceнa kpивичнa пpиjaвa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 27.07.2021 од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода лишен е од слобода Н.С.(26) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека на 25.05.2021 околу 15.00 часот со закана со нож извршил кривично дело „разбојништво” над вработен во спортска обложувалница на подрачјето на Кисела Вода.

Тој е приведен во Полициска станица Кисела Вода, при што во целост го признал извршувањето на кривичното дело.

Во координација со Јавен обвинител, против Н.С. е поднесена кривична пријава и истиот е предаден во ОЈО Скопје.

Latest News

Македонското прашање тема на преговрите за нова бугарска влада

Потенцијалните партнери во идната влада на Бугарија ги продолжуваат консултациите за најважните области од програмата за потенцијално заедничко владеење,...

More Articles Like This