Пpивeдeнo лицe oд Куманово: Пpи извpшeн пpeглeд кaj лицeтo билa пpoнajдeнa дpoгa

Поврзано

- Advertisement -

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден лишија од слобода едно лице од Куманово, затоа што при извршен преглед кај лицето била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја.

На 09.06.2021 во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Р.Е.(47) од Куманово затоа што при преглед кај него била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Тешka сообраќајка кај Охрид, Романец и Молдавка со четирицикл излeтале од патот

На 16.06.2021 во 22.10 часот во СВР Охрид било пријавено дека во Болницата „Св.Еразмо" во Охрид со тешки телесни...

More Articles Like This