Пpивeдeнo лицe oд Скопје зa издpжyвaњe зaтвopcкa kaзнa

Поврзано

(Видео) Се зaпaли камион во Автокоманда

Скопските пожарникари вечерва интервенираа во населбата Автокоманда каде се запалил камион, дознава 24 Инфо. Според очевидци, запалениот камион е кај...

Жена тешко повpeдeна при извршyвање на работните обврски, итно пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

Вчера во 13.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди...

Cилyвaнa девојка откако татко и ја омажил пpoтив нeјзина согласност

На 21.04.2021 во 16.00 часот полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Р.М.(26) и И.М.(46), постапувајќи по...
- Advertisement -

Приведено лице од Скопје заради издржување затворска казна од 2 години.

На 11.02.2021 во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје, врз основа на судска наредба, го привеле Џ.И.(32) од Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „тешка кражба”.

Лицето било спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Latest News

(Видео) Се зaпaли камион во Автокоманда

Скопските пожарникари вечерва интервенираа во населбата Автокоманда каде се запалил камион, дознава 24 Инфо. Според очевидци, запалениот камион е кај...

More Articles Like This