November 30, 2021, 11:38 pm

Пpивeдeнo eднo лицe oд гостиварско: Haпaднaл вpaбoтeнa вo Cлyжбaтa зa бpзa пoмoш…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 20.07.2021 околу 01.00 часот, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Б.Б.(42) од гостиварско Мало Турчане, кој дваесетина минути пред тоа, според пријавеното, физички ја нападнал Ј.Ј.(60), вработена во Службата за брза помош, а оштетил и дел од инвентарот во просториите.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар.

По документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Latest News

Пожар во бараките на ИСППИ во Тафталиџе

Помал пожар избувна вечерва во бараки во населбата Тафталиџе во скопски Карпош, објави 360 степени. Според информациите од терен, пожарникарите...

More Articles Like This