October 23, 2021, 9:21 am

Пpивeдeнo eднo лицe oд Гостивар бapaнo co пoтepницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници привеле жител од Гостивар кој со потерница се барал за издржување на казна затвор.

На 25.05.2021 во 20.15 чaсот во Гостивар, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар, врз основа на судска наредба, го привеле Р.М.(57) од Гостивар, кој со потерница се барал за издржување на казна затвор.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа – Затвор Тетово за издржување на казната. 

Latest News

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Заев тpи пaти лaжe дeкa ja paзбpaл пopaката, а за ниту еден kpиминaл нeмa oдгoвopнocт, тој пaк лaжe за да мoжe дa...

Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? -Заев...

More Articles Like This