October 27, 2021, 5:25 am

Пpивeдeнo eднo лицe oд Гeвгeлиja нa нaплaтнaта cтaницa кaj Велес – пoлициjaтa имaлa штo дa пpoнajдe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полициски службеници од СВР Велес на наплатнa станица „Отовица“ вчера во 02:20 часот по полноќ, го лишиле од слобода И.Џ.(34) од Гевгелија, бидејќи кај него била пронајдена марихуана и прашкаста материја.

Како што соопшти МВР, по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This