October 27, 2021, 11:47 am

Пpивeдeнo eднo лицe oд тeтoвcки Пиpoк – пpи извpшeн пpeглeд кaj нeгo билe пpoнajдeни хepoин и mapихyaнa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници лишија од слобода едно лице од тетовски Пирок, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени хероин и марихуана.

На 06.06.2021 околу 19.35 часот на улица „113″ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 41-годишниот А.О. од тетовски Пирок затоа што при преглед кај него биле пронајдени хероин и марихуана.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок.

Latest News

(Фото) Почнуваме – Ѓорѓиевски на својот прв работен ден како градоначалник порача: Мојата канцеларија е отворена за секого, Кисела Вода ќе ја изградиме како...

Од денес Кисела Вода почнува со работа, од денес, моите сограѓани добиваат свој човек во општината. Како што се обврзав...

More Articles Like This