Пpинц Филип имaл oпepaциja нa cpцe: Ocтaнyвa вo 6oлницa – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

(Видео) Хopop вo Русија: Двe лицa oд кoи eднo мaлoлeтнo, пykaлe вo yчилиштe – y6иeни ce 11 лицa oд кoи 9 дeцa, paнeти се...

Во пукањето во училиште во Казан, 32 лица се повредени и пренесени во болници, изјави за ТАСС извор од Министерството...

(Фото) Уштe oвa фaлeшe: Peaктopoт вo Чepнoбил e пoвтopнo akтивeн – Hyклeapeн eкcпepт вeли дeкa cитyaциjaтa e мнoгy нeизвecнa

Триесет и пет години по експлозијата и најтешката нуклеарна несреќа во историјата, во нуклеарната централа Чернобил во Украина, реакцијата...

Oчитe впepeни вo Путин: Рускиот пpeтceдaтeл дoнеce oдлyкa oд кoja ќe зaвиcи cyдбинaтa нa cвeтoт

Претседателот на Русија Владимир Путин поднесе во Државниот парламент нацрт закон за раскинување на Договотот со отвореното небо од...
- Advertisement -

Принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора, беше опериран и ќе остане во болницата. Според британските медиуми, повикувајќи се на најавите на Бакингемската палата, принцот претрпел интервенција на неговото срце и сè поминало добро.

– Војводата од Единбург вчера имаше успешна интервенција поради претходни проблеми со срцето. Неговото кралско височество ќе остане во болницата за да прима терапија и да се опоравува – се наведува во соопштението.

Да потсетиме, војводата од Единбург беше хоспитализиран пред неколку недели поради инфекција. Потоа, на почетокот на неделата, кралот беше префрлен од приватната болница Едвард VII во болницата Свети Вартоломеј и првично беше речено дека ќе биде задржан таму до крајот на неделата.

Неговата снаа Камила, сопругата на принцот Чарлс, вчера накусо за медиумите изјави дека Филип е добро, но дека тој е на болна терапија.

Latest News

Пренџов: Не еднаш, по два пати се задолжуваме на една седница, дали некој во оваа Влада има план како ќе се враќа овој долг

Пратеникот Љупчо Пренџов во своето обраќање на денешната пленарна седница го критикуваше најновото задолжување, второ на денешната седница „Исто како...

More Articles Like This