Пpaтeницитe пoзитивни на KOBИД19 да одат на pacпит во Oбвинитeлcтвo

Поврзано

(Фото) Mepки? штo ce тoa? – Артан Груби пo втop пaт ги пpekpши здpaвcтвeнитe пpoтoкoли..

Секојдневно сме сведоци на пропишани казни кои им се пишуваат на граѓаните за непочитување на мерките. Несомнено, во време...

Што ќе прават лицата коишто примиле прва доза, власта вели потрошени се сите вакцини „Астра Зенека“?

Професорот на Технички факултет во Битола, Дејан Трајковски на својот Фејсбук профил искоментира откако излезе информација дека кај нас...

Мицкоски до Филипче: „Од одличен хиpypг, нaдeжeн миниcтep дa зaвpшиш кaкo клoвн нa Заев e гoлeм личeн пopaз“

Министерот за здравство Венко Филипче ја обвини ВМРО-ДПМНЕ дека манипулира пред јавноста со информациите за изградба на новиот Клинички...
- Advertisement -

Адвокатот Драган Пешевски „пушти глас“ до Обвинителството да ги повика пратениците кои денес го прекршија решението за изолација на распит по членот 205 и 206 од Кривичниот законик за кои не важи пратеничкиот имунитет.

Пратеничкава се пофали, глумеше кловн, ги спаси граѓаните со гласање за “најбитните закони in the history of Babylon”, но меѓу другото стори и кривично дело по член 206 од КЗ, а за истото не и важи пратеничкиот имунитет, па ми испраќам глас на обвинителството, да си ја прибере надуенава на распит одма, затоа што овие предмети Обвинителството ги водеше како приоритетни предмети од итен карактер…
Фала пријатно…

Latest News

Јенс Шпан: Пaтyвaњaтa вo ЕУ ќe бидaт мoжни и бeз пoтвpдa зa вakцинaциja

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан смета дека летниот одмор во рамките на Европската унија ќе биде можен и...

More Articles Like This