November 27, 2021, 10:37 am

Пpeгазeн пешак кај бoлницaта во Кaвадарци

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пешак бил повреден попладнево во сообраќајка кај кавадаречката болница.

Полицијата врши увид на лице место.

Како што информираше за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, засега не можат да се кажат детали за сообраќајната несреќа.

Тој соопшти дека во пешакот удрило патничко моторно возило, на улицата „Шишка”.

Latest News

Јувентус под истрага за проневера од 50 милиони евра?

Федералното обвинителство на Италија започна истрага против Јувентус, а првоосомничени се претседателот Андреа Ањели, неговиот заменик Павел Недвед и...

More Articles Like This