December 4, 2021, 5:37 pm

Пpeгaзил мaлoлeтничкa co aвтoмoбил и избeгaл… – повpeдeното дeвојче итнo пpeнeceнo вo бoлницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера (26 октомври) околу 13 часот и 25 минути, на регионалниот пат Тетово-Волковија, патничко моторно возило „мерцедес“ со непознати регистарски ознаки, удрило во малолетен пешак од тетовско Рогле и веднаш го напуштило местото, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Повредената малолетничка пренесена е во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Latest News

Во последен момент спacени од тpyeње 18 белоглави мpшојадци во Мариово

Од Македонското еколошко друштво известуваат дека минатата недела добиле дојава дека во село Витолиште во Прилепско Мариово се случило...

More Articles Like This