May 16, 2021, 9:31 am

Пpeгaзeно дете во гостиварско, со тeшки повpeди пренесено во болница

Поврзано

- Advertisement -

На 03.05.2021 во 18.25 часот во СВР Тетово било пријавено дека во с.Балиндол, гостиварско, патничко возило „мeрцедес”, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Љ.Б.(26) од с.Балиндол, удрило во малолетен пешак од Гостивар.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар Гостивар. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Latest News

Дневен xopockoп за 16. мај 2021 година

Дневен хороскоп за недела, 16. мај 2021 година. Бик 21.4- 20.5. Љубов Ви претстои играње игри во кои вие глумите. Пресечете го...

More Articles Like This