December 8, 2021, 3:33 am

Пpeгaзeн пeшaк вo Скопје, вoзaчoт избeгaл… – пeшaкот итнo пpeнeceн вo болница со тeшки пoвpeди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 13.10.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин”, непознато патничко возило удрило во пешакот Д.А.(70) од Скопје, по што го напуштило местото.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Терза”.

Извршен бил увид на местото од увидна екипа од СВР Скопје.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This