January 22, 2021, 4:31 am

Пpeгaзeн пeшaк вo Скопје, co тeшки пoвpeди пpeнeceн нa Kлиникa

Поврзано

Голема акција вечерва во Визбегово: Се апсат дилери на kokaин

Вeчерва во тек е голема полициска акција во Визбегово, дознава 24 Инфо. Неофицијално, се апсат членови на банда шверцери...

Починa Бранка Станковска, легендарната радио и ТВ спикерка

„Тивко во сон си замина мојата баба Бранка Станковска. Дочека да биде и чукунбаба, имаше убав живот, изгледа внуци,...

Му се гyби секоја трaга: Иcчезна лице од Катланово, полицијата трага по него

Во Полициско одделение Петровец, З.Т.(49) од населба Илинден, вчера пријавил дека околу 15,00 часот од дома се оддалечил таткото...
- Advertisement -

Пешак е тешко повреден во несреќата што се случила вчера во 12.00 часот на ул.„Малешевска“ во Скопје.

Патничко возило „фиат брава“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Р. (24) од Скопје, удрило во пешакот Ш.Е.(48) од с.Морани, скопско, велат од МВР.

Во незгодата, Ш.Е. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This