December 8, 2021, 5:01 am

Пpeгaзeн 87-гoдишник вo Куманово – итнo пpeнeceн вo бoлницa co тeшки пoвpeди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 14.10.2021 во 18.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„11 Ноември” во Куманово, патничко возило „форд фокус”, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Е.Љ.(32) од Куманово, удрило во пешакот Ф.Љ.(87) од Куманово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Општата болница во Куманово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.  

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This