Пpeкин нa вoдocнaбдyвaњeтo нa „Пapтизaнcкa“

Поврзано

Во понеделник и вторник изменет сообраќаен рaжим во Скопје поради странска делегација

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на 10 и 11.05.2021 (понеделник и вторник), поради официјална посета на...

(Фото) Внимавајте: Голем одpoн на патот кај Делчево

Голем одрон зафасти дел од патот кај Калиманци пред Делчево. Нема информација за повредени или евентуална штета. Се препорачува внимателно...

Поради дeфekт дел од Центар без вода од 08:30 часот до завршување со активностите

ЈП Водовод и канализација – Скопје ги известува корисниците на услугите дека како разултат на планирани работни активности за...
- Advertisement -

– Корисниците на дел од булеварот „Партизански одреди“, односно зградите спроти ТЦ „Лептокарија“, денеска ќе имаат прекин на водоснабдувањето.

– Поради најавениот дефект на шибер ф-300 мм на „Лондонска“/„Партизански одреди“, поради технички причини освен корисниците на дел од „Лондонска“, со прекинато водоснабдување ќе бидат и корисниците на дел од бул. „Партизански одреди“ (зградите спроти Лептокарија), информираат од ЈП Водовод и канализација.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:40 часот до завршување со активностите.

Latest News

Кабинетот на Пендаровски со реакција за изјавата на Мицкоски

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто...

More Articles Like This