September 18, 2021, 8:57 am

Пpeкy лaжeн Фejcбyк нa пoвeќe лицa oд Охрид им испpaќал пopaки co нeдoличнa и зakaнyвaчкa coдpжинa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

СВР Охрид поднесе кривична пријава против З.И.(46) од ресенското село Горно Крушје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на лични податоци“ и „загрозување на сигурноста“.

Тој, во периодот од декември 2020 до јули 2021 година, преку лажен Фејсбук профил, на повеќе лица од Охрид им испраќал пораки со недолична и заканувачка содржина.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Стотици Германци примиле вaкцинa со пoминат рок

Одделот за здравство во јужната германска покраина Баден-Виртемберг објави дека 840 дози на вакцина против корона од Модерна, на...

More Articles Like This