December 8, 2021, 11:42 pm

Пpeмиеpoт Зоран Заев ќe yчecтвyвa на Бepлинcкиoт Caмит зa Зaпaдeн Бaлкaн

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Попладнево со почеток во 15:00 часот, премиерот Зоран Заев ќе учествува на Берлинскиот Самит за Западен Балкан.

Самитот ќе го отвори федералната канцеларка на Германија, Ангела Меркел, а на истиот ќе се обратат шефовите на Влади од Западен Балкан, челниците на европските институции, премиерите на Обединетото Кралство, Хрватска, Грција, Бугарија и Словенија како и претседателот на Франција и канцеларот на Австрија.

По завршување на Самитот, Владата на Република Македонија ќе извести со соопштение за јавноста.

Latest News

Маричиќ: „Дивo Насеље“, „Moнструм“, „Алфа“ и „Малиот Алмир“ се предметите за кои се договорија Заeв и Гаши

„Диво Насеље“, „Монструм“, „Алфа“ (за убиството на полицаец од единицата „Алфа“ кај ПМФ во Скопје) и „Малиот Алмир“ се...

More Articles Like This