Пpeтплaднe coнчeвo co мaлa oблaчнocт, вeчepвa нoв бpaн вpнeжи

Поврзано

Облачно со дожд, од пладне BpHeжите наместа пopojни со гpmeжи

Променливо облачно време со врнежи од дожд во утринските часови најавуваат синоптичарите за денеска. Од пладне на одредени места...

Пpeтeжнo oблaчнo време co пoвpeмeни вpнeжи oд дoжд, пooбилни вo ceвepнитe дeлoви

Времето во саботата во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во северните делови. На...

Времето денес: Повремени Bpнежи од дожд и слаб ветер, температурите од -3 до 17 степени

Умерено до значително облачно. Кон крајот на денот и во текот на ноќта почнувајќи од југозапад ќе има врнежи...
- Advertisement -

Претпладне сончево со мала облачност, а кон југот со зголемена облачност и со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер југоисточен ветер кој во долниот тек на Повардарието краткотрајно ќе засилува. Од вечерните часови од југозапад ќе почне нов бран од врнежи. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 7, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Нов бран од врнежи од дожд ќе започне од вечер од северозапад и ќе трае и во среда преку денот. На планините овие врнежи ќе бидат од снег, а понекаде на северозападот повремен снег ќе има и на повисоките места. Во среда и во четврток ќе дува засилен северозападен ветер.

Од четврток ќе биде стабилно со утрински температури кои на повеќето места ќе бидат негативни. Дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

Latest News

Мицкоски до власта: Ова е тepopизам, а не 27 април

Претседдателот на ВМРО-ДПМНЕ реагираше на дрскоста на владеачката СДСМ, која со притисокот врз болните пратеници кои со скафандери се...

More Articles Like This