Пpeтeпан тинејџер во Градски парк

Поврзано

Полицаец од Куманово пpeтепал сограѓанин

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди поднесе кривична пријава против Д.К.(40) од Куманово – полициски службеник...

Двајца кичевчани пpoвалиле кај постара жена, ја пpeтепале и ја огpaбиле

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Е.А.(25) од Кичево и против М.Д.(28) од Скопје, поради постоење основи на сомнение...

Пронајден мpтoв маж во казино во Скопје, се работи на расчистување на случајот

На 03.03.2021 во 12.46 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека во казино на бул.„Партизански одреди" има починато...
- Advertisement -

На 25.01.2021 во 03.30 часот во Полициска станица Центар, Г.Н.(47) од Скопје, пријавил дека на 24.01.2021 околу 19.00 часот во близина на фонтаната во Градски парк неговиот 17 годишен син бил физички нападнат од неколку лица, од кои едниот го познавал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Едностран договор: Во Македонија се гледа бугарска телевизија, но не и македонска во Бугарија

Од вчера македонските граѓани кои се на мрежата на Телеком можат да ја следата програмата на бугарската национална телевизија....

More Articles Like This