October 20, 2021, 8:34 pm

Пpoбодeни двајца мaлoлeтници во тeпaчka во Арачиново

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 16.09.2021 во 20.30 часот во Полициското одделение Арачиново било пријавено дека во с.Арачиново бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу четири малолетници (двајца од една и други двајца од друга страна). Според пријавеното, притоа бил употребен остар предмет и двајца од нив се здобиле со повреди од остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Митовски: Членството на СДСМ ја kaзни партијата, тивкото мнозинство гласаше за промени

Главниот и одговорен уредник во Инфомакс, Александар Митовски, вечерва гостуваше во емисијата „Јади бурек“, на ТВ Сонце. Митовски во...

More Articles Like This