December 6, 2021, 6:56 am

Пpoгнoзa нa УХMP: Cлeдyвa пepиoд нa пoтoплo вpeмe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од УХМР информираат дека следува период на потопло време, со значително затоплување од средината на следната седмица, а во почетокот на седмицата ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд.

Утре дневната ќе се движи меѓу 13 и 21 степени, во понеделник од 17 до 24, вторник од 17 до 23 степени, среда од 19 до 25, четврток од 21 до 28 и петок од 23 до 29 степени.

Утринсктите ќе бидат меѓу 1 и 10 степени утре и задутре, а од вторник од 5 до 13 степени.

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...

More Articles Like This