December 8, 2021, 5:51 am

Пpoгнoзa нa УХMP: Eвe кoгa пoвтopнo ќe имa дoжд и зaлaдyвaњe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

УХМР соопшти дека до вторник времето ќе биде претежно сончево со студени утра и пораст на дневната температура, а од среда следува период на претежно облачно и посвежо време со локални врнежи од дожд.

Утре утринските температури ќе се движат од нула до девет степени, а дневните од 17 до 25. Во Скопје ќе биде од пет до 24 степени.

Во понеделник температурата ќе се искаќи до 27-от степен, додека во текот на неделата ќе се намалува и во петок ќе изнесува максимум 19 степени.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This