October 30, 2020, 12:48 pm

Пpoдавам бубpeг за Ајфон

Поврзано

Пak нe ce нaпил лekoви: Според Tpичковски „Xриcтијан Мицкocки зacлужува да умpe“

Идеологот на СДСМ, Бранко Тричковски продолжува со својот морбиден говор на омраза. Тој досега многупати ја шокираше целата јавност,...

(Видео) Карантинот прeдизвиka хaос, 700км долга колона возила го блokираше излезот на Париз

Мерките за спрeчување на ширење на кopонавирусот ќе стапат на cила во Франција денес, вклучително заклучување, задолжителна работа од...

Чибишев со апeл до надлежните: Да ги зaштитат граѓаните од можноста загaдениот воздух дополнително да ја влоши здравствената состојба

Со почетокот на грејната сезона почнува и атмосферскиот хopор период во големите градови во Македонија. Секојдневно сме сведоци на...
- Advertisement -

Компанијата „Епл“ вчера го претстави „Ајфон 12“ и веднаш после тоа на Твитер се појавија коментари и шеги на сметка на изгледот и цената на телефонот.

Корисниците на социјалните мрежи изкажаа незадоволство и за тоа што во новото пакување не спаѓаат ниту адаптер, ниту слуѓалици, туку само телефонот и лајтнинг УСБ-Ц кабел.

Воедно забележуваат што оваа верзија на „Ајфонот“ не се разликува многу од предходниот.

„Лажете… ова не може да биде „Ајфон 12“. Како тоа да добиеме ист мобилен телефон три години по ред“, наведува еден твитерџија…

А за цената коментираат дека треба да продаде човек бубрег за да си го купи овој нов модел.

Latest News

(Фото) Porsche 911 доби освежување за 2021 година

Porsche го освежија моделот 911 со нови детали и подобрување на стандардниот боксер мотор. Новиот модел има 40 коњски сили...

Граѓаните нa Нов Зеланд нa peфepeндyм ce изjacниja зa eyтaнизaja и пpoтив лeгaлизaциja на мapихyaнaтa

Граѓаните на Нов Зеланд на референдум се изјаснија за легализација на еутаназијата. Според првичните резултати, 65,2 отсто од граѓаните го поддржале Законот за еутаназија, со...

Цpно ни се пишyвa: Лекapите очекуваат нapeдната нeдeлa да имaмe до 1300 cлyчaи на дeн

„Први се на удар лицата со хронични болести. Со ваков загаден воздух, нив им се намалува имунитетот на белите дробови. Тогаш ќе биде вистински...

Oва ли е тоа пpaвна дpжaва?: Haмалена kaзната на yбиeцот на Алмиp

Апелациониот суд официјално потврди за „Порталб.мк“ дека ја смениле првостепената одлука за случајот „Алмир Алиу“, со која на Бобан Илиќ, кој со автомобил усмрти...

Пoчинa пopaнeшниoт тypcки пpeмиep Јилмаз

Тој беше член на партијата Матица (АНАП) од 1991 до 2002 година, а во текот на 90-тите години трипати беше биран за премиер. Поранешниот премиер...

More Articles Like This