November 28, 2021, 9:29 am

Пpoмeнливo вpeмe co coнчeви пepиoди – тeмпepaтypитe дo 17 cтeпeни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Променливо облачно со сончеви периоди. Понекаде во планинските региони ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од 0 до 9 степен, а максималната дневна ќе достигне 17 степени.

Во Скопје слично време со максимална дневна температура од 12 степени.

Утре, понеделник, времето ќе биде умерено облачно и потопло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во планинските подрачја ќе има краткотрајно зголемување на облачноста и услови за локален дожд.

Latest News

Од денеска започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово

Од денес 28-ми ноември започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово Божик, на 7-ми...

More Articles Like This