October 23, 2020, 12:56 am

Пpoнaјдeн мpтoв нoвинap вo свoјoт aвтoмoбил

Поврзано

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша...

21 зaболен, а 84 здравствени работници во самоизолација во клиничка болница ов Загреб

Во клиничката болница Меркур во Загреб има 21 вработен позитивен на Ковид-19, а 84 се во сaмоизолација. Двајца хирурзи за...
- Advertisement -

Андре Влтчек, американскиот новинар со руско потекло, беше пронајден мртов во неговото возило во Истамбул.

Полицијата ги означи околностите околу негвата смрт како „сомнителни“.

57-годишниот новинар патувал со неговата жена Роси Индира и двајца шовери кои ги донеле од северната провинција на Самсун каде што престојувале девет дена пред да одат во Истамбул.

По пристигнувањето во хотелот во Истамбул рано утрото во четврток, Индира пробала да го разбуди Влтчек мислејќи дека спие, но тој не дал никакви знаци на живот.
Била повикана амбуланта, што констатирала дека Влтчек починал. Полицијата ја оградила околината и започнала истрага за да се констатира причината за смртта, а неговата жена и двата возачим ќе бидат дополнително испрашани.

Влтчек, инвестигативен новинар од Русија кој станал граѓанин на САД, работеше во конфликтните зони од Босна до источен Тимор веќе долго време.
Тој исто така имаше колумни во Дер Шпигел и Гардијан. Престојуваше во Турција веќе подолго време и скоро даде интервју за Ајдинлик дејли.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This