October 21, 2021, 1:15 pm

Пpoтест пред Влада: Бардовчани пак побараа дислоkација на Центарот за странци

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од паркингот на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ денеска започна уште еден протест против изградбата на планираниот Прифатен центар за странци кај Бардовци, на што жителите остро се противат. Учесниците на протестот со колона на возила се упатија пред Канцеларијата на ЕУ, каде ги вееја транспарентите и знамињата. Потоа поворката заврши пред Влада, каде е планирано да останат до 19 часот.

Бардовчани бараат релокација на центарот и запирање на изградбата, бидејќи според нив, со изградбата на центарот ќе им бидат нарушени мирот и сигурноста.

„Карпош… И Бардовци е твое дете“, „Ние и нашите деца сакаме мир“, се само дел од пораките кои се веат пред Влада.

Latest News

Koмиcиjaтa за зapaзни бoлecти ќe диcкyтиpa зa мepкaта за нeoпхoднocт да ce пpимaт двe дoзи вakцини пpoтив Koвид-19

Мерките за заштита од Ковид-19 никогаш не биле носени од какви било политички одлуки од почетокот на кризата, од...

More Articles Like This